تاثیر بربرین به عنوان مهار کننده مسیر پیام رسانی هدجهاگ در سرطان

28 Sep 2017 : 00:10 نظرات: 0 بازدیدها: 
Figure_5.jpg
مقاله اخیر در ژورنال Recent Patents on Anti-Cancer Drug Discovery با ISI ایمپکت فاکتور 3 و رتبه Q2 در زیر گروه فارماکولوژی موفق به اخذ پذیرش  شد.
در این مقاله از تکنیک های مدلینگ مولکولی، شبیه سازی داینامیک مولکولی،  مطالعات آزمایشگاهی کشت سلولی، فلو سایتومتری، روش سنجش سایتوتوکسیسیتی، و PCR و virtual High-Throughput screening استفاده شده است.
در این مقاله نه تنها بر روی اثر مهاری بربرین در مسیر هدجهاگ که خصوصا در سرطان پستان فعال است مطالعه شده و مهار شدن مسیر پیام رسانی هدجهاگ از طریق کاهش بیان ژن Gli1 که پروتئین نهایی این مسیر است نشان داده شده است، همچنین دیگر مشتقات بربرین با روش داکینگ مولکولی بررسی شده و مشتقات دیگری که می توانند جایگزین بهتری برای بربرین باشند نیز پیشنهاد شده اند.
در این مطالعات، الگوریتمی نیز نوشته شده است که در این مقاله معرفی شده است که با آن می توان تعداد زیادی مولکول را بر علیه یک تارگت مشخص (در این مقاله رسپتور smoothened از مسیر هدجهاگ) بصورت خودکار و مکانیزه داک کرده و ایندکس های دارویی آنها را بصورت جدولی شامل صدها مولکول بدست آورد.

دانلود مقاله

درباره نویسنده

دکتر پرهام جبارزاده کابلی

دکتر پرهام جبارزاده کابلی

دارای مدرک دکترای تخصصی در پزشکی مولکولی از دانشگاه پوترای مالزی هستم و تمام تمرکز اینجانب بر روی مسیر های پیام رسانی سرطان و طراحی داروهای ضد سرطان هست. از طرف دیگر بیش از ده سال عضو هیات علمی وزارت علوم ایران بوده ام و سال ها دروس بیوشیمی و زیست شناسی سلولی و مولکولی را تدریس کرده ام. از سال 1384، پایگاه زیست شناسی ایران را راه اندازی کرده ام و اینک با راه اندازی آکادمی علوم پایه پزشکی که با نام رسمی پرهام آکادمی در اتحادیه اروپا به ثبت رسیده است، فصل جدیدی از فعالیت های آموزشی و پژوهشی اینجانب آغاز شده است. اینجانب از هر نوع فکر و ایده نویی برای هر چه بهتر کردن سرویس ها و خدمات آموزشی و پژوهشی به فرهیختگان عزیز کشورم، استقبال می کنم.
مطالب من

0 نظرات

خوش آمدید!

نام کاربری یا ایمیل:

رمز عبور:
[ ]

تماس با ما

لینک به این مرکز

لینک به این مرکز

آمار وب سایت